Az Építőmérnök Hallgatók Nemzetközi Szövetségét (IACES, teljes nevén International Association of Civil Engineering Students) három magyar és két svéd hallgató alapította 1989-ben azzal a céllal, hogy az egyetemen megszerzett tudásukat nemzetközi szinten is kipróbálják, tapasztalatokkal bővítsék. A szervezet különböző országok, különböző műszaki egyetemein alapított helyi szervezetekből áll, akik amellett, hogy saját maguknak szerveznek szakmai programokat, alkalmanként vendégül látják más országból érkező társaikat, és általában több napos rendezvénysorozatok keretein belül biztosítják az adott ország, város és annak szakmai kultúrájának megismerését. A szervezet élén diákok állnak, akik a helyi kirendeltségek tagjaiból kerülnek ki jelentkezés, majd választás útján.
2017 őszén szakkollégiumunk, a BME Zielinski Szilárd Építőmérnöki Szakkollégium újraélesztette ezt a kezdeményezést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Karán, és újfent csatlakozott ehhez a nemzetközi szervezethez. Amellett, hogy céljaink megegyeznek, szeretnénk a Szakkollégium hallgatói számára a lehetőséget biztosítani, hogy ilyen nemzetközi rendezvényeken való részvétellel megismerjék más országok építőmérnöki szakmai kultúráját, de kiváló lehetőség ez a nyelvek és a nemzetközi kapcsolatok építésére, gyakorlására. A 2017-es évben már több hallgatónk is járt így külföldön, ennek köszönhetően nemzetközi szakmai tapasztalatokkal gazdagodtak, továbbá TDK és diplomamunka dolgozatokhoz tudtak értékes információkat gyűjteni a külföldi hallgatói kapcsolatok segítségével.
A szervezetnek két működési szempontból fontos eseménye van: az ACCESS (Academic Congress of Civil Engineering Students) és az MTM (Mid-Term Meeting). Mindkettő abban tér el a többi eseménytől, hogy a hétből 1,5 nap szervezeti gyűlésre (General Assembly of Representatives) és General Board Workshopra van szánva. A szervezet harmadik legnagyobb eseménye az ICEC (International Civil Engineering Competition), melynek egy építőmérnököknek szóló verseny. A megmérettetés egy helyi fordulóból áll, melynek a győztese részt vehet a mindig máshol megrendezésre kerülő döntőn.
Évente azonban több kötetlenebb eseményre is van lehetőség elutazni, ezeket a helyi kirendeltségek a többi kirendeltségek számára szerveznek szerte a világon. Az egyhetes programok önköltségesek, de tartalmaznak többek között városnézést, bulizást, építkezéslátogatásokat, apróbb versenyeket, kisebb utazásokat az adott országon belül. Szakkollégiumunk képviseltette már magát Kairóban, Portóban, Ankarában, Temesváron és Belgrádban is az elmúlt időben.
2018-ban, illetve 2022-ben is mi rendeztük meg a MTM-et, illetve 2021 óta ICEC helyi fordulót is szervezünk az egyetemünk diákjai számára.
Az ICEC egy építőmérnököknek szóló verseny az IACES szervezésében. Évente egyszer, minden olyan helyi szervezet (Local Committee, jelen esetben a ZIE) megtarthatja a helyi fordulóját a versenynek. A helyi forduló győztes csapata jogosult a döntőn való részvételre, mely angol nyelven zajlik. Erre felkészülve a szakkollégiumunk által szervezett helyi fordulók is angol nyelven zajlanak. A 2021 áprilisában rendezett hazai forduló online formában került megrendezésre. A két versenyfeladat közül az egyik egy szakmai kvíz, a másik egy hídépítő verseny volt, az online formának megfelelően a Bridge Builder nevű szoftverben.
A 2022 márciusi hazai forduló már jelenléti formában zajlott, a verseny két napig tartott. Az első nap egyik feladata a hagyományos hídépítés volt, hurkapálcikák és spárgazsineg segítségével. A második feladat egy terv olvasási és építésirányítási feladat volt, a csapatoknak egy kapott tervrajz alapján kellett a kartondoboz építőkockákból a pontos alakzatot megépíteni, úgy, hogy a csapatból csak egy tag, az „építésvezető” látta a terveket. A második napon a csapatoknak egy vízmintát kellett megtisztítani. A rendelkezésre álló szűrőanyagok valamelyikével kellett a minta vörös színét eltávolítani.
A versenyek célja az elméleti tudás gyakorlati hasznosítása, az innovatív ötletek bátorítása és a szakmai közösség összetartásának növelése. Emellett a verseny szórakoztató feladatai kiváló lehetőséget nyújtanak készségfejlesztésre és kapcsolatépítésre, a nemzetközi döntő pedig egy életre szóló élményt és nemzetközi barátságokat tartogat.